ETAP I POZNAJMY SIĘ

Na początku najważniejsze jest poznanie potrzeb, planów i marzeń Klienta dotyczących przyszłego wnętrza. Rozmawiamy o kolorystyce, materiałach i preferowanej estetyce jak również o budżecie na realizacje. Analizujemy istniejącą przestrzeń pod kątem planowanych funkcji, wyposażenia, skali i ergonomii. Takie podejście gwarantuje zaprojektowanie wnętrza dokładnie do potrzeb Klienta.

ETAP II INWENTARYZACJA

Cenimy jakość. Projekt musi być oparty na realnych wymiarach dlatego wykonujemy dokładną inwentaryzację, czyli szczegółowe pomiary pomieszczeń wraz z dokumentacją fotograficzną. Jeśli inwentaryzacja nie jest możliwa na początkowym etapie to pracujemy na przekazanych planach do momentu możliwości wykonania pomiarów.

ETAP III PROJEKT KONCEPCYJNY

Następnie, dzięki szczegółowej inwentaryzacji jesteśmy w stanie wykonać dokładny model 3D wnętrz, który staje się dla nas bazą do rozpoczęcia prac nad koncepcją. Pierwszy krok to dobre przemyślenie funkcjonalności wnętrza oraz jak powinno być ono dopasowane dla Klienta bądź innych użytkowników przestrzeni jak pracownicy biurowi czy młodzież. Bierzemy pod uwagę nawet takie aspekty jak poszczególne pomieszczenia będą ze sobą korespondować i przenikać się. Zazwyczaj powstaje kilkanaście wariantów, spośród których wybieramy kilka najbardziej spójnych i odpowiadających oczekiwaniom klienta aby omówić je szerzej. Najczęściej na tym etapie klient wnosi jeszcze drobne zmiany i uwagi które są istotne dla realizacji projektu. Koncepcję opracowujemy aż do momentu akceptacji przez Klienta.

ETAP IV WIZUALIZACJE

Po wyborze układu funkcjonalnego przechodzimy do tworzenia wizualizacji graficznych, dzięki którym będzie można zobaczyć przyszłą inwestycję jak na zdjęciach. Wybieramy meble, oświetlenie, kolorystykę i materiały. Często wykonujemy również „moodboard” czyli kolaż na temat użytego wyposażenia, kolorystyki i dodatków. Na tym etapie jeździmy 3 do 5 razy do konkretnych sklepów, gdzie razem z Klientem oglądamy na żywo proponowane produkty, materiały i kolorystykę.

ETAP V KOSZTORYS / WYBÓR MATERIAŁÓW

Kolejnym etapem jest szczegółowy kosztorys i optymalizacja kosztów realizacji. W tym dokumencie Klient otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące całkowitego wyposażenia oraz ich cen. Dobieramy materiały wysokiej jakości ale nie zapominamy o budżecie klienta, doradzamy w których salonach można zakupić ten sam produkt za rozsądną cenę.

ETAP VI PROJEKT WYKONAWCZY

Po zaakceptowaniu wcześniejszych etapów wykonujemy szczegółowy projekt wykonawczy, który zawiera wszystkie niezbędne rysunki potrzebne ekipie wykonawczej. Po wyborze konkretnych materiałów, na wcześniejszym etapie, nanosimy je teraz na szczegółowe rzuty 2D. Będą one prezentowane osobno w postaci układu funkcjonalnego wraz wymiarami dla lepszego odczytu. W miejscach takich jak kuchnia czy łazienka wykonujemy rozwinięcia ścian, czyli rzuty w pionie aby jak najlepiej zaprezentować planowane wysokości w projektowanym wnętrzu. Następnie uzupełniamy projekt o kolejne rzuty takie jak rysunki podłóg, rysunki instalacji elektrycznej i oświetlenia, rysunki sufitu podwieszanego (jeśli wymagane). Jesteśmy do dyspozycji także dla innych projektantów (klimatyzacja, systemy inteligentne, nagłośnienie, etc ), którzy są współtwórcami całej inwestycji.

ETAP VII _WYKONAWCY ORAZ ZAKUP MATERIAŁÓW

W ciągu wielu lat wypracowaliśmy sobie kontakty z wieloma podwykonawcami. Polecamy tylko tych sprawdzonych, na których możemy polegać. Na życzenie Klienta dokonujemy również zmówienia wybranych materiałów, oświetlenia i mebli. Opłaty dokonuje Klient bezpośrednio ze sprzedawcą.

ETAP VIII _ REALIZACJA I NADZÓR AUTORSKI

Aby realizacja przebiegała zgodnie z założeniami, na życzenie klienta przyjeżdżamy bezpośrednio na miejsce inwestycji aby skontrolować i monitorować wykonawców pod kątem zgodności wykonywanych prac z dokumentacją i jakością. Wszelkie uwagi kierujemy bezpośrednio do Państwa.